Bestecilik

Öyleki biliniyor
Müzik konüşma dili di ki bütün dünyayi etkiler.ve öyle bir konuşma ki normal dilde söylemek çok zor .ve bu yüzden Salimin yaptiklari parçalar ve şarkilar bu konuyu çok iyi yansitir. Salim her zaman
Buna inanir ki müzik hedef değildir belki bi Araçdir.

Ve bu yüzden duşuniyor ki her müzik çalişmalari eğer insani bir hedef takip etemli ki Besteci Onu yapmak için bi araci sadece.
Uzun zamanlar Salim müzik yapmayi tam bilmiyordu. Ama kendi içinde müzik yapmayi his ediyordu ve bunu da derslerinde ve Gazeteler yazilari için melodyle söyleyordu ve bunun bi işaret olduğun söylüyor. kendisi her zaman, şiirleri çok ilğile Takip ediyordu ve çok seviyordu.ve daha 10 yaşi bile olmamişti bazi Meşhur Şarkilarin sözlerini Alip ve onun üzerine yeni bi müzik yapmaya çalişiyordu.ve hep istedi öyle parçalar yapsin ki sözle bi ilğisi olmasin öyleki daha tam Bestecilik kanunlarini bilmeden bazi besteleri kandi yetenğile yapti.ve buna

 vardi ki her müzikin iki yönu var:
Duygusal bölüm(düşünce hedef varmak istediğin yer iyi mesaj)ve diş görünüm ki salim yillarca sadece müzikin duygusal bölümünda çalişti ve daha sonra fiziki bölümun üzerinde çalişmaya başladi.
Bu fizik bölümün her kes gibi müzik okullarinda konservatuar da profesiyonel yapmaya başladi.

Salim küçüklüğünde çok zorlu Şartlar altinda Bağdat da (Rakibe Haton)yaşadi ve onu bu yolda yardim edecek çok az şey vardi.öyleki sadece bi kaç tane dergiden fazla bi şey yoktu.ve bütün kitaplari kendi harçliğinda aliyordu ve en kötusu bu ki Anne ve babasinin okuma yazmasi yoktu ve çeversinde de katilacak bi şiir gecesi ve ya konfrars falan yoktu ve olan şeylerde zaten çok Azdi.

Ve bu yüzden orğenmek için Radio dan başladi ki bazi zamanlar sanatsal poragramlar dan müzik örğnmeye Çalişiyordu.Radio tek örğeneciği Şeydi. Salim evelden hep istedi ki yaptiklari besteler hem müzik hem Şarkilari hep sağlam düşünceleri Takip etsin hem profeiyonel parçalar yapip ve her kes den farkli olmasi gerekiyordu.
 

Designed and hosted by ENANA.COM